Leden 2012

Láska a jak si jí nezhnusit.

11. ledna 2012 v 18:24 | -Iska

Co je vlastně láska?
Asi každý znás ten pocit zná. Aspoň jednou byl každý z nás vystaven takovému citu. Někteří samozřejmě vícekrát. Například já.
ale jak se vlastně pozná, že je to vážně láska? že to není jenom chvilkový pocit, který během týdne přejde..Říká se totiž, že kdo miluje, nepřestane. Stímhle tvrzením si dovolím nesouhlasit. Nemyslím si, že když se do někoho zamiluješ, musíš mu odpřísáhnout věčnou lásku a oddanost až do svého konce. NE! Proč by? Ale když se do někoho zamiluješ, poznáš to. Není to, jako když někde vidíš něco hezkého v obchodě a hned to chceš! Někteří si myslí, že je to s láskou stejně. Myslím si to taky? NE! V takovém případě to totiž není láska, ale chvilková fáze zalíbenosti. -
Někteří to jako lásku berou. Jsou různé druhy lidí. Někteří berou jako lásku jenom to, že se na ně usměješ...Nebo mu odepíšeš na facebooku, či jen odpovíš na otázku.
musím se přiznat, i já jsem taková bývala. Dřív. Není tomu zase tak moc dávno, ale je halvní, že jsem si to uvědomila. Je totiž halvní umět rozlišit hlavní rozdíly mězi zamilovaností, zalíbením, pocitem něco chtít nebo vlastnit!
To poslední. Toho se musíš v lásce rozhodně vyvarovat. Copak někdo může někoho vlastnit? Jasně, říká se to. Ale je to myšlené obrazně. u některých typů lidí to obrazné není.
Dám příklad. Dejme tomu, že se třeba já seznámím se třemi kluky.
Jeden je stejně starý jako já, hezký, blonďák...u některých holek, značka ideál.
Druhý je taky celkem hezký, bruneťák...Pro jiné typy holek perfektní.
A třetí není ani moc hezký, je o 3 roky starší než já, má zkušenosti se vztahy, bohužel i s nešťastnou láskou a zlomeným srdcem.
Kterého bych si vybrala? Toho třetího! A proč? protože u něj mám aspoň šanci doufat, že když už mu někdo jednou srdce zlomil, tak on mě té boletsi ušetří..Ikdyž to někdy prostě nejde. Navíc je starší, což znamená, že je zkušenější. Přiznejte sami, líbilo by se vám, kdyby se k vám kluk choval píš jako ke kusu hadru? nebo jako ke kamarádce? nebo gantelman jako z filmu Twilight? (který mimochodem uplně nenávidím.)
Hadr? NE! Kamarádka? Možná! kdybych k němu necítila tak moc obrovské simpatie, pak ano. S kamarádstvím bych se spokojila. Ale super galanťák, který by pro vás udělal cokoli, jenom proto, abyste byli šťastní? ANO!
Vím, že je to možná celkem nereálné, ale já sama už jsem takových kluků, jako je ten třetí druh, potkala více. No, více, asi čtyři. U takových ale nesmíš nic uspěchat.
A tak se dostáváme k další fázi: Jak si to nepokazit?
V tomhle jsem byla vždycky dřevo. Ale jak se říká, bolest lidi mění,...
V dnešní době facebooku a jiných sociálních sítí, kdy je seznamování nebo bližší poznávání formou textu, se toho dá zkazit taky celkem dost. Je fakt, že v reálu je všechno těžší,ale zároveň lepší. jelikož přes internet dokáže říct kdokoli cokoli. Ale je tomu tak i v reálném životě? Podle mých zkušeností ne. V reálu vidíš toho člověka takového, jaký doopravdy je. Poznáš, jestli si na něco hraje. jestli ho něco trápí. Nebo jestli něco předstírá. Ano, i takoví v dnešní době ještě jsou.
No, seznamování přes facebook. Když už, tak mu pořád nepiš! To za prvé! neptej se ho na minulé vztahy. Můžeš samozřejmě, ale všeho s mírou. Když se ho budeš vyptávat na detaily, těžko by se potom s tebou chtěl poznávat blíž. Bral by tě za zvědavou.
Dále. Nikdy, NIKDY, NIKDY! mu něvyčítej, že ti neodepisuje. Třeba zrovna nemá čas.
My holky máme totiž takový talent si hodně věcí domýšlet. Neodepisuje ti? hned si řekneš:" Zase jsem něco podělala...jsem blbá!" a začneš mu psát, že co jsi mu provedla, a že s eomlouváš a pod. Že? to je hodně zlý. Mohl by tě potom brát za histerku a přiznejme si, kdo by chtěl mít za zadkem pořád nějakou fuchtli, která sleduje každý váš krok? asi nikdo. Já určitě ne.

Pro dnešek tím asi skončím. Na závěr jenom řeknu, NIKDY SI NA NIC NEHRAJTE! ANI PŘI SEZNAMOVÁNÍ A ANI PŘI BLIŽŠÍM POZNÁVÁNÍ. Mohl by se potom ten dotyčný sice do vás zamilovat, ale nebudete to vy, do koho se zamiluje. Zamiluje se do té osoby na kterou sis hrál. Bude potom zklamaný, že taková doopravdy nejsi. Rozejde se s tebou, nebo vám to prostě nebude klapat a ublíží ti tak jako tak.
Neříkám, že každej kluk/holka, jenom ubližují, to NE! Ale neznám moc případů, kdy se pár rozejde a skončí to dobře. Že není ani jeden z nich nešťastný. ..Jasný, je jich možná trocha...Ale jenom vyjímky. :)) Ne každý příběh totiž končí "žili spolu šťastně až do smrti.."

-Iska.